baner
Zespołowe Inicjatywy PDF Drukuj Email
Wpisany przez zespól   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 08:35

Żywa wśród członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczercowie, chęć pomocy i równie ożywiona dyskusja to dobry początek do wyjątkowej działalności. Tak było i tym razem. Doskonałym pomysłem szkolnych specjalistów m.in.  pedagogów i psychologów, w tym kończącym się już roku, okazały się działania konkursowe o charakterze profilaktycznym i wychowawczym skierowane do uczniów wszystkich typów szkół z terenu Gminy Szczerców. To jednocześnie także okazja, by doskonale zjednoczyć szkolnych rówieśników w nierównej walce  z przemocą.
Pierwszy gminny konkurs wiedzy ?Młodzi, gniewni, wolni ? od przemocy?, przeprowadzony pod koniec maja, to test składający się z 20 dość trudnych pytań na temat zjawiska przemocy. Poziom trudności zróżnicowany ze względu na wiek. Autorką tych różnorodnych sprawdzianów była p. Karolina Wejchenig- Wojciechowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie.


Uczestnikom, a już szczególnie laureatom, odpowiedzi nie sprawiły  większego trudu. Jednocześnie, wszyscy bez wyjątku, okazali się być wyjątkowo ?waleczni?. Tym samym konkurs przebiegł sprawnie a to już dzięki pomocy szkolnych koordynatorów: p. Izabeli Bojakowskiej (Szkoła Podstawowa w Lubcu), p. Edyty Bubińskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczercowie), p. Marty Kubiak (Szkoła Podstawowa w Osinach), p. Agnieszki Kucharskiej (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie), p. Sylwii Pawełoszek (Szkoła Podstawowa w Chabielicach) oraz p. Agnieszki Tądel (Publiczne Gimnazjum w Szczercowie). Podsumowując był to rekordowo ?szybki bieg? po zwycięstwo- w zjawiskowo krótkim czasie.  Na koniec krótko czyli lista zwycięzców i rekordzistów z uwzględnieniem wszystkich typów szkół. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Bartosz Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach z wynikiem 19 punktów. Wśród uczniów gimnazjum I miejsce zdobyła Kinga Walaszczyk (zdobywając 15 puktów w ciągu zaledwie 7 minut). W grupie licealistów I miejsce uzyskała Patrycja Rojszak. Wszyscy laureaci zyskali nie tylko ?bogate? nagrody, ale przede wszystkim  wzbogacili swoją więdze na tak (po)ważny temat.
Bez względu na wynik wszystkim, bez wyjątku, gratulujemy!
Kolejny konkurs na graficzne lub plastyczne logo Zespołu Interdyscyplinarnego rozstrzygnięto dopiero kilka dni temu. Spośród 26 prac konkursowych jury wybrało nie tylko laureata, ale przede wszystkim logo, które od dziś będzie promować pracę naszego zespołu. A oto pracochłonny i jakże efektowny efekt pracy zwycięzcy ? ucznia Szkoły Podstawowej w Chabielicach, Kacpra Siciarza.

Wszystkim tegorocznym działaniom przyświecała myśl ?czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał?. Dlatego też na koniec jeszcze raz zachęcamy wszystkich uczniów i ich opiekunów do udziału w kolejnych konkursach a te już za rok. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy ?
Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
w Szczercowie